00:44 27 May 2020
Bakı Olimpiya Stadionu, arxiv şəkli

AVRO-2020-nin hansı oyunları Bakıda keçiriləcək

© Sputnik / Murad Orujov
XƏBƏRLƏR
Qısa URL
4610

Paytaxtımızla yanaşı hansı şəhərlər futbol üzrə 2020-ci il Avropa çempionatına ev sahibliyi edəcəklər? Stadionlar, tarixlər və saatlar.

Azərbaycanın paytaxtı Bakı ilə yanaşı aşağıdakı şəhərlər və stadionlar futbol üzrə 2020-ci il Avropa çempionatına ev sahibliyi edəcəklər.

Roma, Olimpiya stadionu

12 iyun – Türkiyə-İtaliya (21:00 CET)

17 iyun – İtaliya-İsveçrə (21:00 CET)

21 iyun – İtaliya-Uels (18:00 CET)

4 iyul – 1/4 final Q43-Q44 (21:00 CET)

Bakı, Olimpiya stadionu

13 iyun – Uels-İsveçrə (15:00 CET)

17 iyun – Türkiyə-Uels (18:00 CET)

21 iyun – İsveçrə-Türkiyə (18:00 CET)

4 iyul – 1/4 final Q40-Q38 (18:00 CET)

Sankt-Peterburq, “Sankt-Peterburq” stadionu

13 iyun – Belçika-Rusiya (21:00 CET)

17 iyun – Finlandiya-Rusiya (15:00 CET)

22 iyun – Finlandiya-Belçika (21:00 CET)

3 iyul – 1/4 final Q41-Q42 (18:00 CET)

Kopenhagen, “Parken” stadionu

13 iyun – Danimarka-Finlandiya (18:00 CET)

18 iyun – Danimarka-Belçika (18:00 CET)

22 iyun – Rusiya-Danimarka (21:00 CET)

29 iyun – 1/8 final 2D-2E (18:00 CET)

Amsterdam, “Yohan Kroyff Arena”

14 iyun – Niderland-Ukrayna (21:00 CET)

18 iyun – Niderland-Avstriya (21:00 CET)

22 iyun - D (A) pley-offunun qalibi-Niderland (18:00 CET)

27 iyun – 1/8 final 2A-2B (18:00 CET)

Buxarest, Milli Arena

14 iyun – Avstriya-D (A) pley-offunun qalibi (18:00 CET)

18 iyun – Ukrayna-D (A) pley-offunun qalibi (15:00 CET)

22 iyun – Ukrayna-Avstriya (18:00 CET)

29 iyun – 1/8 final 1F-3A/B/C (21:00 CET)

London, “Uembli” stadionu

14 iyun – İngiltərə-Xorvatiya (15:00 CET)

19 iyun – İngiltərə-C pley-offunun qalibi (21:00 CET)

23 iyun – Çexiya-İngiltərə (21:00 CET)

27 iyun – 1/8 final 1A-2C (21:00 CET)

7 iyul – yarımfinal Q46-Q45 (21:00 CET)

8 iyul – yarımfinal Q48-Q47 (21:00 CET)

12 iyul – final Q49-Q50 (21:00 CET)

Qlazqo, “Hempden Park”

15 iyun – C pley-offunun qalibi-Çexiya (15:00 CET)

19 iyun – Xorvatiya-Çexiya (18:00 CET)

23 iyun – Xorvatiya-C pley-offunun qalibi (21:00 CET)

30 iyun – 1/8 final (1E-3A/B/C/D) (21:00 CET)

Bilbao, “San Mames” stadionu

15 iyun – İspaniya-İsveç (21:00 CET)

20 iyun – İspaniya-Polşa (21:00 CET)

24 iyun – B pley-offunun qalibi-İspaniya (18:00 CET)

28 iyun – 1/8 final 1B-3A/D/E/F (21:00 CET)

Dublin, “Dublin Arena”

15 iyun – Polşa-B pley-offunun qalibi (18:00 CET)

19 iyun – İsveç-B pley-offunun qalibi (15:00 CET)

24 iyun – İsveç-Polşa (18:00 CET)

30 iyun – 1/8 final 1D-2F (18:00 CET)

Münhen, “Münhen Arenası”

16 iyun – Fransa-Almaniya (21:00 CET)

20 iyun – Portuqaliya-Almaniya (18:00 CET)

24 iyun – Almaniya-A (D) pley-offunun qalibi (21:00 CET)

3 iyul – 1/4 final Q39-Q37 (21:00 CET)

Budapeşt, “Puşkaş Arena”

16 iyun – A (D) pley-offunun qalibi-Portuqaliya (18:00 CET)

20 iyun – A (D) pley-offunun qalibi-Fransa (15:00 CET)

24 iyun – Portuqaliya-Fransa (21:00 CET)

28 iyun – 1/8 final 1C-3D/E/F (18:00 CET)

* CET - Mərkəzi Avropa Vaxtı. Bakı vaxtı Mərkəzi Avropa Vaxtından 3 saat qabaqdır