06:32 06 İyul 2020
AVRO-2020-nin final mərhələsinin püşkatmasının nəticələri

AVRO-2020-nin təqvimi və cədvəli açıqlandı

© Sputnik / Grigoriy Sysoyev
Avro 2020
Qısa URL
1310

Koronavirus pandemiyasına görə təxirə salınmış futbol üzrə Avropa çempionatı 2021-ci il iyunun 11-dən iyulun 11-dək keçiriləcək

BAKI, 18 iyun — Sputnik. 12 şəhərdə keçiriləcək AVRO-2020-nin final mərhələsinin yeni təqvimi təsdiq edilib. Bu barədə UEFA-nın rəsmi saytında bildirilir.

Yeni oyun cədvəli iyunun 17-də UEFA İcraiyyə Komitəsi tərəfindən təsdiq edilib. Turnir 2021-ci il iyunun 11-dən iyulun 11-dək keçiriləcək. AVRO-2020 martda COVID-19 pandemiyasına görə təxirə salınıb.

AVRO-2020-nin təqvimi PDF formada

Püşkatmanın nəticələri

"A" qrupu (Roma/Bakı): Türkiyə, İtaliya (ev sahibi), Uels, İsveçrə

"B" qrupu (Kopenhagen/Sankt-Peterburq): Danimarka (ev sahibi), Finlandiya, Belçika, Rusiya (ev sahibi)

"C" qrupu (Amsterdam/Buxarest): Niderland (ev sahibi), Ukrayna, Avstriya, "D" və ya "A" yolunda pley-offun qalibi

"D" qrupu (London/Qlazqo): İngiltərə (ev sahibi), Xorvatiya, "C" yolunda pley-offun qalibi, Çexiya

"E" qrupu (Bilbao/Dublin): İspaniya (ev sahibi), İsveç, Polşa, "B" yolunda pley-offun qalibi

"F" qrupu (Münhen/Budapeşt): "A" və ya "D" yolunda pley-offun qalibi, Portuqaliya (çempion), Fransa, Almaniya (ev sahibi)

Qrup mərhələsi

11 iyun

"A" qrupu: Türkiyə - İtaliya (21:00*, Roma)

*burada və bundan sonra oyunların başlaması Mərkəzi Avropa vaxtı ilə (+2 saat) göstərilir

12 iyun

"A" qrupu: Uels - İsveçrə (15:00, Bakı)

"B" qrupu: Danimarka - Finlandiya (18:00, Kopenhagen)

"B" qrupu: Belçika - Rusiya (21:00, Sankt-Peterburq)

13 iyun

"D" qrupu: İngiltərə - Xorvatiya (15:00, London)

"C" qrupu: Avstriya - "D" və ya "A" yolunda pley-offun qalibi (18:00, Buxarest)

"C" qrupu: Niderland - Ukrayna (21:00, Amsterdam)

14 iyun

"D" qrupu: "C" yolunda pley-offun qalibi - Çexiya (15:00, Qlazqo)

"E" qrupu: Polşa - "B" yolunda pley-offun qalibi (18:00, Dublin)

"E" qrupu: İspaniya - İsveç (21:00, Bilbao)

15 iyun

"F" qrupu: "A" və ya "D" yolunda pley-offun qalibi - Portuqaliya (18:00, Budapeşt)

"F" qrupu: Fransa - Almaniya (21:00, Münhen)

16 iyun

"B" qrupu: Finlandiya - Rusiya (15:00, Sankt-Peterburq)

"A" qrupu: Türkiyə - Uels (18:00, Bakı)

"A" qrupu: İtaliya - İsveçrə (21:00, Roma)

17 iyun

"C" qrupu: Ukrayna - "D" və ya "A" yolunda pley-offun qalibi (15:00, Buxarest)

"B" qrupu: Danimarka - Belçika (18:00, Kopenhagen)

"C" qrupu: Niderland - Avstriya (21:00, Amsterdam)

18 iyun

"E" qrupu: İsveç - "B" yolunda pley-offun qalibi (15:00, Dublin)

"D" qrupu: Xorvatiya - Çexiya (18:00, Qlazqo)

"D" qrupu: İngiltərə - "C" yolunda pley-offun qalibi (21:00, London)

19 iyun

"F" qrupu: "A" və ya "D" yolunda pley-offun qalibi - Fransa (15:00, Budapeşt)

"F" qrupu: Portuqaliya - Almaniya (18:00, Münhen)

"E" qrupu: İspaniya - Polşa (21:00, Bilbao)

20 iyun

"A" qrupu: İtaliya - Uels (18:00, Roma)

"A" qrupu: İsveçrə - Türkiyə (18:00, Bakı)

21 iyun

"C" qrupu: "D" və ya "A" yolunda pley-offun qalibi - Niderland (18:00, Amsterdam)

"C" qrupu: Ukrayna - Avstriya (18:00, Buxarest)

"B" qrupu: Rusiya - Danimarka (21:00, Kopenhagen)

"B" qrupu: Finlandiya - Belçika (21:00, Sankt-Peterburq)

22 iyun

"D" qrupu: Çexiya - İngiltərə (21:00, London)

"D" qrupu: Xorvatiya - "C" yolunda pley-offun qalibi (21:00, Qlazqo)

23 iyun

"E" qrupu: "B" yolunda pley-offun qalibi - İspaniya (18:00, Bilbao)

"E" qrupu: İsveç - Polşa (18:00, Dublin)

"F" qrupu: Almaniya - "A" və ya "D" yolunda pley-offun qalibi (21:00, Münhen)

"F" qrupu: Portuqaliya - Fransa (21:00, Budapeşt)

Hər qrupun iki ən güclü komandası və üçüncü yerlərin dörd ən yaxşı sahibi pley-offa çıxacaq.

24 və 25 iyun - istirahət günləri

PLEY-OFF

1/8 final

26 iyun

1: 2A - 2B (18:00, Amsterdam)

2: 1A - 2C (21:00, London)

27 iyun

3: 1C - 3D/E/F (18:00, Budapeşt)

4: 1B - 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

28 iyun

5: 2D - 2E (18:00, Kopenhagen)

6: 1F - 3A/B/C (21:00, Buxarest)

29 iyun

7: 1D - 2F (18:00, Dublin)

8: 1E - 3A/B/C/D (21:00, Qlazqo)

30 iyun və 2 iyul - istirahət günləri

Dörddəbir finallar

2 iyul

1-ci dörddəbir final: 6-cı matçın qalibi - 5-ci matçın qalibi (18:00, Sankt-Peterburq)

2-ci dörddəbir final: 4-cü matçın qalibi - 2-ci matçın qalibi (21:00, Münhen)

3 iyul

3-cü dörddəbir final: 1-ci matçın qalibi - 3-cü matçın qalibi (18:00, Bakı)

4-cü dörddəbir final: 8-ci matçın qalibi - 7-ci matçın qalibi (21:00, Roma)

4 və 5 iyul - istirahət günləri

Yarımfinallar

6 iyul

1-ci yarımfinal: 1-ci dörddəbir finalın qalibi - 2-ci dörddəbir finalın qalibi (21:00, London)

7 iyul

2-ci yarımfinal: 4-cü dörddəbir finalın qalibi - 3-cü dörddəbir finalın qalibi (21:00, London)

8, 9, 10 iyul - istirahət günləri

Final

11 iyul

1-ci yarımfinalın qalibi - 2-ci yarımfinalın qalibi (21:00, London)